Karta kryptograficzna, znana również jako Bitcoin, pozwala Ci na zapłatę Twoja kryptowalutą w normalnym sklepie bądź przez internet. Jest tak, poniewaz karta wykorzystuje funkcjonalnosc i siedzi Visa i Mastercard. Używając takiej karty, możliwe jest płacenie we wszystkich sklepach w których akceptowany sa Mastercard i Visa, oznacza to, że karty kryptograficznej można używać do zakupów przez internet. PIerwsza karta kryptograficzna była karta Bitplastic, zaprojektowana w 2013. W międzyczasie lepsze karty zostały wprowadzone na rynek o którym będziemy mówić za moment.

krypto kreditkort

Aby używać karty kryptograficznej musisz najpierw wejść w jej posiadanie. Pierwszym krokiem jest zaaplikowanie o jej posiadanie do jednej z firm które je oferują. Następnym krokiem jest dodatnie Bitcoina, bądź inna kryptowaluta, do swojego portfela by załadować walutę. Jest to możliwe poprzez zakup waluty przez internet. Gdy Bitcoin znajduje się w Twoim portfelu zostaje automatycznie przekierowany dalej to następnego portfela, który jest połączony z Twoja crypto kartą kredytową. Wtedy jest mozliwa zaplata karta w sklepie. Bitcoin, bądź inna kryptowaluta jest wtedy przewalutowana na lokalna walute.

Pomimo że krypto karty nazywane są krypto kartami, działają one podobnie jak karty debetowe. Nie możliwym jest zadłużenie jak ze zwykla karta kredytowa i gdy stan konta wynosi zero, mozesz zaplacic wiecej pieniedzy.

Różne rodzaje krypto kart kredytowych

Teraz gdy wiemy już jak działają krypto karty kredytowe, ważnym jest zapoznanie się z różnymi kartami dostępnymi na rynku.

Binance kredit kort

Karta Binance: Karta binance oferuje 205 różnych kryptowalut do wymiany, ktorymi mozna handlowac. Patrząc na zasoby rynkowe i ilość transakcji handlowych, Binance jest najwiekszy na swiecie. Binance ma rowniez swoja własną kryptowalute; BinanceCoin (BNB). Ta waluta jest jedna z największych kryptowalut jeśli chodzi o kapitał rynkowy. Karta Binance oferuje 4 różne kryptowaluty od momentu powstania. Tymi kryptowalutami sa nastepujace kryptowaluty: Bitcoin (BTC), rodzimy token Swpie’a (SXP), Stabila moneta Binance USD (BUSD) i rodzimy token Binance (BNB).

Bitpanda kredit kort

Karta Bitpanda: jest to wysoko respektowana wymiana gdzie możesz handlować kryptowalutami. Bitpanda ma rowniez swoja wlasna karte kredytowa; Karta Bitpandy. Możesz jej użyć by z łatwością płacić kryptowalutami jako forma platnosci. Karta bitpand’y dobrze sprawuje sie w polaczeniu z mobilna krypto aplikacja Bitpand’y

 

Swipe kredit kort

Karta Swipe: Została oficjalnie przejęta przez Binance w tym roku. Swipe i dobrze znana platforma płatnicza która przechodzi przez Visa. Razem z innymi firmami Swpie stara się połączyć płaskie i cyfrowe zasoby. W ten sposob chce podniesc mozliwosc placenia kryptowalutami przez systemy finansowe. Dyrektor zarządzający Swpiem, Joselito Lizarondo tak podsumował współpracę z Binance: ‘Jesteśmy podekscytowani wspolpraca z Binance, nad kontynuacją innowacyjności w krypto-bankowej przestrzeni by dalej budować masowe przyjmowanie naszej waluty i przyszłe linie produkcyjne’

Coinbase kredit kort

Karta Coinbase: Została stworzona w zamyśle, ze kady powinien miec dostep do Bitcoin’a wszędzie. Coinbase oferuje 30 kryptowalut by przewalutowywać i handlować. Coinbase oferuje wyrafinowane doświadczenia dla początkujących użytkowników, jako, że mogą oni z łatwością ulokować stale waluty i dostać natychmiastowy dostęp do Bitcoin’a.

Zalety krypto kart kredytowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *